Haber

Adıyaman Belediyesi Depremzedelere Fizik Tedavi Hizmeti Veriyor

AdıyamanSağlıklı Yaşam ve SporKompleks, deprem sonrası fizik tedaviye ihtiyaç duyan vatandaşlar için kapsamlı bir hizmet barındırıyor.

6 Şubat’ta meydana gelen depremde enkaz altında kalarak fiziki kayıp yaşayan vatandaşlar ve engelliler için tesislerini seferber eden, AdıyamanBelediye, Sağlıklı Yaşam ve Spor Kompleksi’ni depremzedelerin fizik tedavi işlevi için hizmete açtı.

Profesyonel eğitmenler tarafından verilen fizik tedavi ve rehabilitasyon hizmetleri hakkında da bilgi veren Önder Kılınç, şunları kaydetti: Maalesef 6 Şubat depremiyle birlikte çok sayıda can kaybı ve fiziki kayıplarımız oldu. Karapınar’da belediyemize ait yüzme havuzunda engelli vatandaşlarımıza bayanlar için haftada üç gün, erkekler için haftanın üç günü hizmet veriyoruz. Burada özellikle engelli vatandaşlarımızın kaldığı yerlerden; Konteyner ise konteynerden, konutta, evden kendi araçlarımızla alıp bıraktıkları yerlere bırakıyoruz. Yine burada fizik tedavi takviyesi vermeye çalışıyoruz. Az önce de belirttiğim gibi bu engelli vatandaşlarımızın bir kısmı otizmli, bir kısmı fiziksel engelli, bir kısmı nörolojik engelli vatandaşlara burada hizmet veriliyor. 40’a yakın hastamız var hepsine hizmetimiz devam ediyor. Hepinize tekrar başsağlığı ve başsağlığı diliyorum. Allah sağlık, şifa ve huzur versin” söz konusu.

Sağlıklı Yaşam ve Spor Kompleksi yetkilileri, depremin ardından 40’a yakın vatandaşın yüzerek fizik tedaviye başladığını belirterek, şunları kaydetti: Olumlu geri dönüşler almaktan mutluluk duyuyoruz. Amacımız belediyenin bu hizmetinden yararlanarak ihtiyaç sahibi tüm vatandaşlarımızın tedavi süreçlerine katkı sağlamaktır.‘ bilgisini verdi.

haber-camliyayla.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu