Haber

Gülşen’in davası ne zamandı, olay neydi? Gülşen için istenen ceza belli oldu mu?

Gülşen Gülşen’in yargılandığı davada Gülşen’e istenen cezanın ne zaman verilip verilmeyeceği merak ediliyor. Şarkıcı Gülşen’in bir konserde imam hatiplilere söylediği sözler nedeniyle “Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama” suçundan 1 yıldan 3 yıla kadar hapis cezası istendi. Gülşen’in davası ne zamandı, olay neydi? Gülşen için istenen ceza belli oldu mu? Detaylar haberimizde…

GÜLŞEN’İN DURUMU NE ZAMAN?

Şarkıcı Gülşen Çolakoğlu, 30 Nisan’da İstanbul Ataşehir’de verdiği konserde, “Daha önce imam hatipte okumuştu, sapkınlığı oradan geliyor” ifadelerini kullanmıştı. Gülşen’in sözlerinin ardından İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı ve soruşturma çerçevesinde Gülşen, önce 25 Ağustos 2022’de tutuklanarak cezaevine gönderildi, ardından tutukluluğunun 4. gününde kabulüyle cezaevine gönderildi. Karara itiraz dilekçesinin ardından “konuttan çıkmayın” denetimiyle serbest bırakıldı. .

GÜLŞEN İÇİN İSTENEN CEZA İMKANSIZ MIYDI?

İstanbul 11. Asliye Ceza Mahkemesi, “Daha önce imam hatip okumuş, ailesi ve milletvekili” sözleri nedeniyle “Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama” suçundan 1 yıldan 3 yıla kadar hapis istemiyle, sapkınlık oradan gelir” adlı filmi şarkıcı Gülşen’in bir konserde yönetti. Kararın 3 Mayıs Çarşamba günü açıklanması bekleniyor.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede Gülşen’in “halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama” suçundan 1 yıldan 3 yıla kadar hapis cezasına çarptırılması talep edildi. Hakkında hazırlanan iddianamenin kabul edilmesiyle yeni bir gelişme yaşandı ve Gülşen Çolakoğlu’nun avukatının yeniden itirazı üzerine ‘konuttan çıkmama’ şeklinde kontrol tedbirinin kaldırılmasına karar verildi. Mahkemenin verdiği kararda, evinden tahliye edilen Gülşen’in haftada bir kez ‘yurt dışına çıkma yasağı’ ve ‘imzalama’ adlı denetim tedbirlerini uygulamasına da hükmedildi. Daha sonra ilk oturumda Gülşen’in imza şartı kaldırıldı ve 26 Ekim 2022’de yurt dışına çıkış yasağı şeklinde olan kontrol tedbiri kaldırıldı.

haber-atasehir.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu